• Riaditeľstvo MŠ Jarovnice 587 oznamuje, že z dôvodu prerušenia distribúcie elektriny bude Materská škola Jarovnice 587 dňa 19.4.2024 MIMO PREVÁDZKY.
      • Víťazky školskej súťaže Spievankovo - Elisa Buchtová, Milka Kalejová a Lucia Kalejová, reprezentovali Našu materskú školu v Lipanoch na prehliadke ľudových piesni. Dievčatám nechýbala odvaha a odhodlanie a svoju úlohu zvládli výborne. Ďakujeme pani učiteľkám, ktoré dievčatá pripravovali a do prevádzali na súťaž.

Milí rodičia,

pozývame Vás na rodičovské združenie pre rodičov novoprijatých detí, ktoré sa uskutoční:

KEDY: 28.júna 2022

ČAS: 12.00 hod.

MIESTO: pred budovou MŠ

Vaša účasť je veľmi dôležitá!

• Ukážka práce policajtov

Prvotný strach a rešpekt z príchodu policajného auta vystriedalo nadšenie a zvedavosť dozvedieť sa o práci policajtov čo najviac.

Páni policajti deťom ukázali, čo všetko k svojej práci potrebujú. Ukázali nám ako zastavia auto, ako sa používajú púta, ochranný štít, či dokonca vysielačka. Deti si mohli vyskúšať neprestrelenú vestu a aj ochrannú prilbu. Niektorí odvážlivci si dokonca nechali nasadiť policajné puta.

• Návšteva základnej školy

Školský rok sa nezadržateľne blíži ku koncu a my si stále viac a viac kladieme otázky, aké to bude keď budeme prvákmi. Ako sa zvykne vravieť ,,Radšej raz vidieť, ako sto krát počuť,“ tak sme sa teda šli.

Navštívili sme 1. ročník v Základnej škole s materskou školou v Jarovniciach. Čakala nás tam milá pani učiteľka a plná trieda šikovných detí. Ukázali nám, ako vedia čítať, písať a čo všetko budeme v škole potrebovať. Vyskúšali sme si sadnúť do školskej lavice, či napísať svoje meno na veľkú tabuľu. Nechýbala ani návšteva telocvične, ktorá zaujala najmä športových nadšencov.

• Medzinárodný deň detí

1.jún už od nepamäti patrí deťom a je pre všetky deti výnimočný. Ani v Našej materskej škole tomu nebolo inak.

Deti už od rána prichádzali do materskej školy s dobrou náladou. Pani učiteľky mali pre deti pripravený deň plný zábavy a nezabudnuteľných zážitkov. V športových disciplínach si vyskúšali svoje pohybové zručnosti, ale nezahajali ani pri tých vedomostných. Samozrejme nemohla chýbať ani spoločná diskotéka a sladká odmena.

• Hrnčiarstvo

,,Remeslo má zlaté dno"

Hrnčiarstvo kedysi patrilo k najstarším a najrozšírenejším remeslám. Už naši predkovia vyrábali rôzne hlinené hrnce, hrnčeky, krčahy či džbány. Niektoré hlinené nádoby sa používajú až dodnes, a žiadnej gazdinke doma nesmú chýbať pekáče či hlinené formy na pečenie.

V spolupráci s Mgr. Júliou Mádzikovou z dielničky Ovečka sme Naším deťom prostredníctvom zážitkového učenia, priblížili tradície Hrnčiarstva. Deti si mohli vyskúšať prípravu a prácu s naozajstnou hrnčiarskou hlinou. Pracovali na hrnčiarskom kruhu a dokonca si každý z nich vyrobil svoj prvý vlastný hlinený výrobok. Na túto skúsenosť budú ešte dlho spomínať.

• Preteky vo Viacboji všestrannosti detí

Dňa 5. mája 2022 sa konali preteky vo Viacboji všestrannosti detí predškolského veku. Deti súťažili v troch disciplínach: beh na 20 metrov, skok do diaľky a hod loptou. Za každú disciplínu získali body, ktoré sčítavala trojčlenná komisia.

Súťažiaci, ktorí nazbierali najvyšší počet bodov vo všetkých disciplínach postupujú do okresného kola v Lipanoch, kde budú reprezentovať Našu materskú školu. Dňa 18. mája 2022. Na súťaži sa zúčastnia materské školy z celého okolia. Naším reprezentantom držíme prsty!