• Viac boj všestranností detí - Lipany

• Naša materská škola sa zapojila do okresnej súťaže vo viacboji všestranností detí. Do okresného kola postúpili najlepší súťažiaci školského kola. Súťažilo sa v troch disciplínach, a to, v hode loptou do diaľky, behu na 20 metrov a v skoku do diaľky.

Všetky deti sa snažili zo všetkých síl. Súťaže sa zúčastnili až 19 materských škôl. Aj keď sme sa neumiestnili, nesmútime lebo nabudúce sa to určite podarí. Naším súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy v okresnom kole a do ďalších súťaží im prajeme veľa šťastia.

• Návšteva policajného zboru

• Krásny zážitok sme zažili pri návšteve policajného zboru, ktorý nám prostredníctvom zážitkového učenia priblížil prácu policajtov. Deti si mohli vyskúšať a prezrieť policajný autobus, zapnúť sirénu a obliecť si nepriestrelnú vestu či prilbu. Návšteva sa deťom veľmi páčila a už teraz sa tešia na ďalšie stretnutie.

• Motýlia farma

• Motýlia farma bola pre deti zaujímavá skúsenosť, kde sa priamym pozorovaním dozvedeli veľa nového o živote hmyzu. Svedomito pozorovali, ako sa z húseníc za pár dní vyvinuli krásne motýle. Zázrak prírody pozorovali a svoje zistenia si svedomito zapisovali. Jedného slnečného dňa sme sa s nimi rozlúčili a vypustili sme ich medzi svojich kamarátov do prírody.