• O nás

• Rodičov a zamestnancov materskej školy spája spoločný cieľ zabezpečiť dieťa, aby sa v slobodných a dôstojných podmienkach vyvíjalo telesne, duševne, mravne, duchovne a sociálne.

Na tieto práva majú nárok všetky deti bez jedinej výnimky, bez rozdielu rasy, farbi pleti, pohlavia, reči, náboženstva, politického alebo iného presvedčenia.

Pracujeme podľa Štátneho a školského vzdelávacieho programu. V našom  Školskom vzdelávacom programe ,,Dúha" sa Zameriavame na jazykovú výchovu, keďže všetky deti pochádzajú z rómskej komunity.

• Materska škola Jarovnice je účelové zariadenie s prevádzkou od 5.5.1987. Od 1.9.2023 tvoríme samostatný subjekt Materská škola Jarovnice 587.  Zriaďovateľom MŠ Jarovnice je Obecný úrad v Jarovniciach.

• poverená riaditeľka MŠ Jarovnice:  Mgr. Mária Halčáková
        • zástupkyňa pre MŠ: Mgr. Alena Filíčková

Počet zapísaných detí v školskom roku 2023/2024 je 209 detí. V materskej škole pracuje 21 pedagogických zamestnancov, 8 nepedagogických zamestnancov. V rámci projektu: NP PRIM II: 5 zamestnanci.

Zriadených je 18 tried s celodennou prevádzkou.

• Ciele našej školy

• Individuálny prístup
          • Každé dieťa má jedinečný potenciál, napreduje vlastným tempom a špecifickým spôsobom. Naša škola preferuje individuálny prístup k deťom, pretože každé dieťa je výnimočné svojim spôsobom.

• Spolupráca
          • Láska, bezpodmienečné prijatie dieťaťa a trpezlivosť pri určovaní hraníc zo strany rodičov a učiteľov, sú tými najmocnejšími nástrojmi a zároveň aj výzvami pri jeho výchove a vzdelávaní. Preto je spolupráca rodiny a školy veľmi dôležitá.

• Prostredie
          • Našou snahou  je vytvárať deťom bezpečné a priateľské prostredie. Vybavenie tried a spoločných priestorov, dotvára pozitívnu klímu v škole. Pracujeme s množstvom inovatívnych didaktických pomôcok a hier, potrebných k výchovno-vzdelávaciemu procesu. Náš kvalifikovaný a kreatívny personál je zárukou kvalitnej prípravy našich deti na život v modernej spoločnosti.