• Deň Zeme

• Pri príležitosti dňa Zeme sme si spolu s deťmi zopakovali ako a prečo triedime odpad. Navštívil nás aj Ježko Separko, ktorý poprosil deti, aby mu pomohli s upratovaním našej planéty. Deti sa s radosťou pustili do práce a spoločnými silami si zveľadili okolie materskej školy.

• Hrnčiarstvo

• Deti sa zúčastnili ukážky tradičného remesla – Hrnčiarstva. Pri ktorom sa dozvedeli ako sa kedysi vyrábali rôzne hlinené predmety. Videli a vyskúšali si prácu na hrnčiarskom kruhu a mohli si vyrobiť svoje vlastné hlinené ozdôbky, ktoré im Hrnčiarka vypáli v hrnčiarskej peci.

• Ukážka tradičného remesla - Ovčiarstvo

• Deti sa zúčastnili ukážky tradičného remesla – Ovčiarstva. Pri ktorom sa dozvedeli ako sa kedysi získavala a spracovávala vlna. Zistili čím sa živia ovečky od jahniatka až po dospelé ovce. Oboznámili sa aj s úžitkom na, ktorý sú ovce chované. Vyskúšali si dojenie ovce, strihanie, pranie a česanie vlny. Videli a vyskúšali si aj tradičné nástroje s ktorými sa kedysi spracovávala vlna ako krample vreteno, či kolovrátok. Ďakujeme za ďalšie nové zážitky.

• Výtvarná súťaž

• Materská škola sa zapojila do výtvarnej súťaže pri príležitosti 30. výročia vzniku Spoločnosti pre predškolskú výchovu. Téma súťaže je  "Moja materská škola" Poslanie súťaže je motivovať a inšpirovať detskú tvorivosť. Zapojeným triedam držíme prsty.

• Regionálna prehliadka v speve.

• Naši najlepší speváci Adam Čarný a Andrea Kalejová z 3. triedy a Nikolas Giňa z 5. triedy sa zúčastnili dňa 18.4.2023 Regionálnej prehliadky v speve ľudových piesni detí predškolského veku v Lipanoch. Na hudobný nástroj ich doprevádzala Mgr. Daša Klučiarová. Deťom talent a odvaha nechýbala a našu materskú školu reprezentovali so cťou.

• Zápis do materskej školy

• Milí rodičia,

Oznamujeme Vám, že od  2.5.2023 - 5.5.2023 sa uskutoční zápis do materskej školy na školský rok 2023/2024.

Kde: budova materskej školy (Jarovnice 464)

V čase od 8:00-12:00

Prineste si: občiansky preukaz a rodný list

Pre dieťa, ktoré dosiahne 5 rokov do 31. augusta je predprimárne vzdelávanie POVINNÉ. (rok narodenia 2017 a deti narodené od januára do 31.8. 2018).

Tlačivo žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ bude záujemcom odovzdané v MŠ pri zápise. Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od 3 rokov, výnimočne od dovŕšenia 2 rokov veku.

Žiadosť je potrebné odovzdať v MŠ do 31.5.2023 vyplnenú, podpísanú oboma zákonnými zástupcami a potvrdenú detským lekárom.

Rozhodnutie o prijatí, alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie bude oznámené zákonným zástupcom do 30.6.2023.

• Exkurzia do ZŠ

• Naši predškoláci sa zúčastnili exkurzie do Základnej školy v Jarovniciach. So zvedavosťou si prezerali školu, ktorá sa možno čoskoro stane ich druhým domovom. Navštívili prvácke triedy, kde si vyskúšali aké to je byť prvákom. Deťom sa v škole veľmi páčilo, ale ešte si chvíľu počkajú a budú si užívať bezstarostné chvíle v materskej škole.

• Lesná pedagogika

• Našu materskú školu navštívili lesníci, ktorí sa starajú o naše lesy. Predviedli nám množstvo zaujímavosti. Vypočuli sme si zvuky lesných zvierat, videli sme naozajstné parohy a ovoniavali vône lesa. Naučili sme sa čo všetko pochádza z lesa ako sa máme v lese správať.

• Deň Rómov

• 8. apríl je medzinárodný deň Rómov, v ktorý si pripomíname snahu Rómov o sebaurčenie a uznanie za národnostnú menšinu. V materskej škole sme oslávili náš sviatok všetci spolu. Naše krásne asistentky nám predviedli tradičné rómske kroje a v prezentácií nám priblížili zvyky spojené s rómskou kultúrou.

• Veselá Veľká noc

• Nech Veľkonočné sviatky krásne máte, nech slniečka a teplúčka si užívate, a nielen slnko nech vám žiari, ale aj šťastie, úsmev v tvári.

Želá kolektív materskej školy

• Oznam -Veľkonočné prázdniny

• Vážení rodičia, týmto Vám oznamujeme, že materská škola bude v čase Veľkonočných prázdnin ZATVORENÁ z dôvodu šetrenia energiami od 5.4.2023 - 11.4.2023. Nástup po prázdninách je 12.4.2023.

Ďakujeme za pochopenie.