• Spievankovo - školská súťaž v spievaní

• Dňa 22.2.2023 sa v Našej materskej škole uskutočnila súťaž v spievaní - SPIEVANKOVO.

Najlepší speváci zo všetkých tried nabrali odvahu a pred početným publikom sa nachvíľu stali skutočnými spevákmi.  Talent ani odvaha im nechýbala a všetci zúčastnení boli naozaj výnimoční.

Avšak vyhrať mohli len tí najlepší. Mena a umiestnenie súťažiacich sú zverejnené tu: https://msjarovnice.edupage.org/awards/

My ostatní si to vyskúšame pri ďalšej súťaži a víťazom zo srdca gratulujeme.

• Divadielko: Malí Huncúti

• Babkove divadlo Slniečko, z Piešťan nás navštívilo s rozprávkou Malí huncúti. V Rozprávke, ktorá bola nielen pekná ale aj náučná sme sa naučili čo to o striedaní dňa a noci a aj to, čo počas dňa robievame, či už doma, alebo v škôlke.

• Ľudové tradície- Stano Gaľa

• Do sveta hudby a hudobných nástrojov sme sa preniesli v spolupráci s pánom Stanom Gaľom, rodákom z Jarovníc. Ukázal nám zaujímavé tradičné hudobné nástroje a aj to, ako a načo sa kedysi využívali. Deti si zaspievali a zatancovali na svoje obľúbené pesničky.

• Valentín - Tvorivé dielne

• Deň sv. Valentína sme si pripomenuli spolu so svojimi rodičmi tu v Našej materskej škole. Strávili sme spolu príjemne chvíle za, ktoré Vám rodičom ďakujeme.

• Mobilné planetárium

• Našu škôlku navštívilo mobilné planetárium, ktoré našim deťom predstavilo fungovanie vesmíru. Všetky deti boli nadšené a nepoznaný svet vesmíru sa im aspoň na chvíľu stal bližším.

• Milí rodičia.

• Srdečne Vás pozývame na návštevu k nám do materskej školy, kde si spolu vyrobíme darček ku Dňu sv. Valentína.

Kedy? 14.2.2023, počas ranného schádzania detí.

Kde? V triede.

Vaše deti sa na Vás veľmi tešia.

• OZNAM - RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia,

14.2.2023 sa uskutoční rodičovské združenie o 11:30 hod, v priestoroch jedálne materskej školy. Bližšie informácie u triednych učiteliek. Vaša účasť je veľmi dôležitá.

• Exkurzia - MAĽAREŇ SZINYEI MERSE PÁLA

• V obci Jarovnice žil, pôsobil a je pochovaný maliar svetového mena, priekopník impresionizmu, Szinyei Merse Pál. V spolupráci MAĽAREŇE SZINYEI MERSE PÁLA sa Naše deti preniesli do historie tohto známeho maliara a pozreli si verné kópie z jeho tvorby, pretože originály sa nenachádzajú na území Slovenska.

Ďakujeme za krásny výklad sa nám veľmi páčila