• Meduškina básnička: Školská súťaž v recitácii

• Najlepší recitátori zo všetkých tried predviedli svoje recitátorské umenie v školskej súťaži: Meduškina básnička. Súťažili v dvoch kategóriách a to mladšie deti a staršie deti. Všetci sa svojej šance chopili a predviedli sa v najlepšom svetle.

Trojčlenná porota prideľovala body za  artikuláciu, prednes básne a celkový dojem. Umiestnenie súťažiacich tu: https://msjarovnice.edupage.org/awards/

Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým deťom prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

• Svetový deň vody

• Už tri desaťročia je 22. marec Svetovým dňom vody. Deti si priblížili fungovanie a kolobeh vody a taktiež sa dozvedeli prečo je voda dôležitá pre všetkých na Zemi. Naučili sa ako sa zaobchádza s vodou a aké spôsoby šetrenia vodou existujú.

• Čin-Čin- Spoločné čítanie so Základnou školou Jarovnice

• Mesiac marec nám ponúka množstvo neprebádaných zákutí. Už sme sa oboznámili s knihou, pri návšteve knižnice,  ale keďže ešte z kníh čítať nevieme, tak nám na pomoc prišli naši bývalí žiaci - terajší predškoláci ZŠsMŠ Jarovnice.

Spoločne sme si priblížili vznik knihy a zarecitovali rôzne básne. Veľký prváci nám ukázali písmenka, ktoré už poznajú a prečítali aj niečo zo svojich Šlabikárov. Boli veľmi odvážni a išlo im to naozaj veľmi dobre. Už teraz sa tešíme, keď sa znova stretneme.

• Divadielko - Pyšná princezná

• Medzi nás zavítali hrdinovia z rozprávky o Pyšnej princeznej. Krásna princezná neprišla sama a predstavila nám všetkých svojich pytačov. Rozhodnúť sa nebolo ľahké, ale nakoniec si predsa len vybrala spomedzi všetkých tých udatných princov.

Ďakujeme divadlu Portál za krásne predstavenie, ktoré potešilo a rozosmialo všetky detské tváričky. Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Návšteva knižnice

• Kedže mesiac marec je mesiacom kníh, tak sme sa vybralli priamo za knihami a kam inam ako do knižnice. V spolupráci s obecnou knižnicou v Jarovniciach sa Naše deti preniesli do rozprávkového sveta kníh. Zistili aký je rozdiel medzi knižnicou a kníhkupectvom. Naučili sa aké knihy v knižnici môžu nájsť a aj to ako zaobchádzať s knihou. Vypočuli rozprávočku a prezerali si zaujímavé knihy.

Veľmi pekne ďakujeme za ďalšie nové zážitky.