• Počiatočná počítačová gramotnosť

• Snažíme sa držať krok s dobou, a preto sme sa rozhodli venovať viac pozornosti počiatočnej počítačovej gramotnosti už v predškolskom veku, a tak u detí podporiť zdravý vzťah k informačným a digitálným technológiám.

Deti sa počas školského roka naučia základy ovládania a využívania digitálných technológii, ktoré sú v dnešnom svete nevyhnutnosťou. Našim cieľom je, aby si deti uvedomili že IKT slúžia nie len na zábavu, ale sú hlavne zdrojom informácií. Oboznámia sa aj s nebezpečenstvom spojeným s nadmerným využívaním počítačov a mobilných telefónov.

Pracujeme v malých skupinách, aby sme zabezpečili individuálny prístup ku každému dieťaťu.

• BUBNOVAČKA 2022

• Materská škola Jarovnice sa zapojila do podujatia, ktoré organizovalo Centrum Slniečko.  Podujatie „Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť 2022!, má symbolicky upozorniť na dôležitosť ochrany detí pred násilím a podporiť v spoločnosti tému včasnej prevencie.

• Deň materských škôl

• Deti z Našej materskej školy oslávili spolu s deťmi z celého Slovenska svoj veľký deň: "Deň materských škôl". Zažili ďalší skvelý deň plný zábavy a tanca.

• Svetový deň výživy

• Pri príležitosti Svetového dňa výživy sme deťom pripravili zaujímavé aktivity zamerané na zdravú výživu. Naučili sa, ktoré potraviny sú zdravé a ktoré zasa nie. Postavili si pyramídu zdravých potravín. Dozvedeli sa aj to, že to čo nám najviac chutí, nie je najzdravšie :)

Naučili sa správne umývať zúbky a aj to, prečo je pre nás dôležitý pohyb. Na záver ako odmenu za dobru prácu si pochutnali na ovocí a zelenine.

• Návšteva cintorína

• Uctili sme si Sviatok Všetkých svätých návštevou, cintorína, kde sme deťom pripomenuli pamiatku významného maliara Szinyei Merse Pála, ktorý pôsobil v obci Jarovnice. Na jeho počesť je v obci zriadená aj „Maľareň“ kde je možné vidieť jeho tvorbu.

• Tekvičkovo - tvorivá dielňa

• Deti v materskej škole nezaháľajú ani chvíľu a svoju šikovnosť ukázali aj na tvorivých dielňach, kde si spolu s pani učiteľkami vyrábali z jesennej úrody rôzne zaujímavé výrobky.

Takto sme si všetky triedy spoločnými silami skrášlili interiér materskej školy. Naše diela si môžete pozrieť na výstavke, pri vstupe do materskej školy.