• Lesná pedagogika

• Našu materskú školu navštívili lesníci, ktorí sa starajú o naše lesy. Predviedli nám množstvo zaujímavosti. Vypočuli sme si zvuky lesných zvierat, videli sme naozajstné parohy a ovoniavali vône lesa. Naučili sme sa čo všetko pochádza z lesa ako sa máme v lese správať.

• Deň Rómov

• 8. apríl je medzinárodný deň Rómov, v ktorý si pripomíname snahu Rómov o sebaurčenie a uznanie za národnostnú menšinu. V materskej škole sme oslávili náš sviatok všetci spolu. Naše krásne asistentky nám predviedli tradičné rómske kroje a v prezentácií nám priblížili zvyky spojené s rómskou kultúrou.

• Veselá Veľká noc

• Nech Veľkonočné sviatky krásne máte, nech slniečka a teplúčka si užívate, a nielen slnko nech vám žiari, ale aj šťastie, úsmev v tvári.

Želá kolektív materskej školy

• Oznam -Veľkonočné prázdniny

• Vážení rodičia, týmto Vám oznamujeme, že materská škola bude v čase Veľkonočných prázdnin ZATVORENÁ z dôvodu šetrenia energiami od 5.4.2023 - 11.4.2023. Nástup po prázdninách je 12.4.2023.

Ďakujeme za pochopenie.

• Meduškina básnička: Školská súťaž v recitácii

• Najlepší recitátori zo všetkých tried predviedli svoje recitátorské umenie v školskej súťaži: Meduškina básnička. Súťažili v dvoch kategóriách a to mladšie deti a staršie deti. Všetci sa svojej šance chopili a predviedli sa v najlepšom svetle.

Trojčlenná porota prideľovala body za  artikuláciu, prednes básne a celkový dojem. Umiestnenie súťažiacich tu: https://msjarovnice.edupage.org/awards/

Víťazom srdečne gratulujeme a všetkým deťom prajeme veľa šťastia v ďalších súťažiach.

• Svetový deň vody

• Už tri desaťročia je 22. marec Svetovým dňom vody. Deti si priblížili fungovanie a kolobeh vody a taktiež sa dozvedeli prečo je voda dôležitá pre všetkých na Zemi. Naučili sa ako sa zaobchádza s vodou a aké spôsoby šetrenia vodou existujú.

• Čin-Čin- Spoločné čítanie so Základnou školou Jarovnice

• Mesiac marec nám ponúka množstvo neprebádaných zákutí. Už sme sa oboznámili s knihou, pri návšteve knižnice,  ale keďže ešte z kníh čítať nevieme, tak nám na pomoc prišli naši bývalí žiaci - terajší predškoláci ZŠsMŠ Jarovnice.

Spoločne sme si priblížili vznik knihy a zarecitovali rôzne básne. Veľký prváci nám ukázali písmenka, ktoré už poznajú a prečítali aj niečo zo svojich Šlabikárov. Boli veľmi odvážni a išlo im to naozaj veľmi dobre. Už teraz sa tešíme, keď sa znova stretneme.

• Divadielko - Pyšná princezná

• Medzi nás zavítali hrdinovia z rozprávky o Pyšnej princeznej. Krásna princezná neprišla sama a predstavila nám všetkých svojich pytačov. Rozhodnúť sa nebolo ľahké, ale nakoniec si predsa len vybrala spomedzi všetkých tých udatných princov.

Ďakujeme divadlu Portál za krásne predstavenie, ktoré potešilo a rozosmialo všetky detské tváričky. Tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Návšteva knižnice

• Kedže mesiac marec je mesiacom kníh, tak sme sa vybralli priamo za knihami a kam inam ako do knižnice. V spolupráci s obecnou knižnicou v Jarovniciach sa Naše deti preniesli do rozprávkového sveta kníh. Zistili aký je rozdiel medzi knižnicou a kníhkupectvom. Naučili sa aké knihy v knižnici môžu nájsť a aj to ako zaobchádzať s knihou. Vypočuli rozprávočku a prezerali si zaujímavé knihy.

Veľmi pekne ďakujeme za ďalšie nové zážitky.

• Spievankovo - školská súťaž v spievaní

• Dňa 22.2.2023 sa v Našej materskej škole uskutočnila súťaž v spievaní - SPIEVANKOVO.

Najlepší speváci zo všetkých tried nabrali odvahu a pred početným publikom sa nachvíľu stali skutočnými spevákmi.  Talent ani odvaha im nechýbala a všetci zúčastnení boli naozaj výnimoční.

Avšak vyhrať mohli len tí najlepší. Mena a umiestnenie súťažiacich sú zverejnené tu: https://msjarovnice.edupage.org/awards/

My ostatní si to vyskúšame pri ďalšej súťaži a víťazom zo srdca gratulujeme.

• Divadielko: Malí Huncúti

• Babkove divadlo Slniečko, z Piešťan nás navštívilo s rozprávkou Malí huncúti. V Rozprávke, ktorá bola nielen pekná ale aj náučná sme sa naučili čo to o striedaní dňa a noci a aj to, čo počas dňa robievame, či už doma, alebo v škôlke.

• Ľudové tradície- Stano Gaľa

• Do sveta hudby a hudobných nástrojov sme sa preniesli v spolupráci s pánom Stanom Gaľom, rodákom z Jarovníc. Ukázal nám zaujímavé tradičné hudobné nástroje a aj to, ako a načo sa kedysi využívali. Deti si zaspievali a zatancovali na svoje obľúbené pesničky.

• Valentín - Tvorivé dielne

• Deň sv. Valentína sme si pripomenuli spolu so svojimi rodičmi tu v Našej materskej škole. Strávili sme spolu príjemne chvíle za, ktoré Vám rodičom ďakujeme.

• Mobilné planetárium

• Našu škôlku navštívilo mobilné planetárium, ktoré našim deťom predstavilo fungovanie vesmíru. Všetky deti boli nadšené a nepoznaný svet vesmíru sa im aspoň na chvíľu stal bližším.

• Milí rodičia.

• Srdečne Vás pozývame na návštevu k nám do materskej školy, kde si spolu vyrobíme darček ku Dňu sv. Valentína.

Kedy? 14.2.2023, počas ranného schádzania detí.

Kde? V triede.

Vaše deti sa na Vás veľmi tešia.

• OZNAM - RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia,

14.2.2023 sa uskutoční rodičovské združenie o 11:30 hod, v priestoroch jedálne materskej školy. Bližšie informácie u triednych učiteliek. Vaša účasť je veľmi dôležitá.

• Exkurzia - MAĽAREŇ SZINYEI MERSE PÁLA

• V obci Jarovnice žil, pôsobil a je pochovaný maliar svetového mena, priekopník impresionizmu, Szinyei Merse Pál. V spolupráci MAĽAREŇE SZINYEI MERSE PÁLA sa Naše deti preniesli do historie tohto známeho maliara a pozreli si verné kópie z jeho tvorby, pretože originály sa nenachádzajú na území Slovenska.

Ďakujeme za krásny výklad sa nám veľmi páčila

• Karneval - Tarajko a Popletajko

• Obdobie Fašiangov sme oslávili s parádou. Deti v krásnych maskách zažili deň s parádnym prekvapením. Na návštevu prišiel Tárajko aj so svojimi kamarátmi. Krásny deň plný tanca a rôznych súťaži sa nám veľmi páčil.